KABE PROFINISZ AKORD – Gotowa do użycia masa szpachlowa

Dzięki produktom firmy Farby KABE możemy zapewnić naszym klientom w Kutnie najlepsze produkty dostępne na rynku. KABE PROFINISZ AKORD to masa szpachlowa wyrównująca do nakładania maszynowego lub odpowiednim wałkiem do mas szpachlowych. Idealnie sprawdzi się w celu wygładzania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz budynków. Szczególnie polecana do ostatecznego i wykończeniowego wygładzania powierzchni przed malowaniem.

Gładka, dekoracyjna powierzchnia

Biała barwa* i gładka powierzchnia pozwala na ograniczenie ilości malowań dla uzyskania pełnego efektu dekoracyjnego. Produkt w postaci łatwej w aplikacji plastycznej masy, która po stwardnieniu łatwo podaje się obróbce mechanicznej przez szlifowanie. Do stosowania na wszelkich typowych podłożach mineralnych jak na przykład:

  • beton,
  • tynki cementowe,
  • cementowo-wapienne,
  • wapienne i gipsowe,
  • płyty gipsowo-kartonowe.

Łatwa w aplikacji masa szpachlowa

Masz wszystko przygotowane, ale nie wiesz od czego zacząć? Zabierz się do pracy z PROFINISZ AKORD kierując się wskazówkami prosto od Farby KABE!

  1. Przygotuj podłoże. Podłoże musi być nośne (bez rys i spękań), odtłuszczone i suche oraz wolne od plam i wykwitów chemicznych i biologicznych. Wszelkie luźne, niezwiązane z podłożem warstwy, jak np.: kurz, pył, odspojone tynki lub złuszczone powłoki malarskie trzeba usunąć. Stare i/lub zabrudzone podłoża umyć i odtłuścić wodą z dodatkiem preparatu czyszczącego. Podłoża pokryte dobrze związaną dyspersyjną powłoką malarską należy przed nakładaniem szpachli przeszlifować papierem ściernym i odpylić. Zachować minimalnie 2-tygodniowy okres sezonowania na nowo wykonanych podłożach mineralnych.
  2. Gruntowanie. Podłoża chłonne należy przed nakładaniem szpachli zagruntować preparatem gruntującym.
  3. Przygotowanie masy szpachlowej. W przypadku zastosowana natrysku maszynowego – nie rozcieńczać, natomiast w przypadku nakładania wałkiem można dodać niewielką ilość czystej wody (stosując max. 250 ml na 28 kg) w zależności od rodzaju podłoża i warunków wysychania. Bezpośrednio przed użyciem dokładnie wymieszać.
  4. Nanoszenie. Masę szpachlową nanosić na podłoże cienką, równomierną warstwą na grubość od 1 mm do 3 mm, przy pomocy agregatu do natrysku mechanicznego. Podczas natrysku masy pistolet prowadzić prostopadle do podłoża w odległości ok. 1,0 m. W przypadku nakładania wałkiem stosować specjalne wałki dedykowane do nakładania mas szpachlowych. Masę nałożyć na podłoże i rozprowadzić równomierną warstwą a następnie wygładzić piórem na gładko. Pozostałe na krawędziach pasy zeszlifować po wyschnięciu papierem ściernym. W przypadku większych nierówności masę należy nakładać w kilku warstwach po utwardzeniu warstwy poprzedniej. Po wyschnięciu powierzchnię masy szpachlowej można szlifować pacą z siatką lub papierem ściernym.

Nadal szukasz gotowej do bezpośredniego stosowania, łatwej w aplikacji i obróbce mechanicznej masy szpachlowej? Kutno to miejsce, w którym ją znajdziesz! Hydrobud poleca PROFINISZ AKORD!

*produkt zawiera naturalne wypełniacze w związku z tym kolor produktu może się wahać (od białego do kremowego) w zależności od barwy surowca w złożu.


hydrobud

Top Img back to top