FRANSPOL FP-12B – Klej do siatki na styropianie i wełnie

Szukasz gotowej, cementowej zaprawy klejowej? Hydrobud ma coś w sam raz! Klej do siatki FRANSPOL FP-12B jest produkowany jako sucha mieszanka najwyższej jakości białego spoiwa cementowego, kruszyw oraz specjalnie dobranych środków modyfikujących. Przeznaczony jest do zatapiania siatki na izolacji cieplnej wewnątrz i na zewnątrz w systemie ociepleń budynków.

Zwiększona elastyczność

FP-12B od FRANSPOL odznacza się wysoką plastycznością, dzięki czemu siatka po związaniu jest odporna na odkształcenia. Jeśli kupisz klej do siatki w Kutnie to żadne zgięcia i wykrzywienia nie będą ci straszne! Eksploatacja w układzie warstw: warstwa izolacji – zaprawa klejąca – siatka przebiegnie bez problemu.

Ta biała zaprawa klejowa została wzmocniona włóknami celulozowymi i charakteryzuje się również paroprzepuszczalnością.

Praca z klejem do siatki FP-12B

Przede wszystkim musisz zadbać o przygotowanie podłoża. Powinno być ono suche, równe i nośne. Co oznacza nośne? Dopilnuj, żeby było odpowiednio mocne oraz oczyść je z warstw mogących osłabić przyczepność zaprawy. Zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku czy resztek farb. Nierówności podłoża, spękania i luźne warstwy należy usunąć używając materiałów zalecanych do tego typu prac. W tym celu możesz skorzystać z oferty środków czyszczących oraz zaprawy tynkarskiej jaką przygotował Hydrobud.

Nadmierną chłonność podłoża należy zredukować, stosując właściwą emulsję gruntującą. Ewentualne szczeliny między płytkami wypełnić dociętym na wymiar materiałem izolacyjnym lub pianą niskoprężną. Stare okładziny styropianowe przeszlifować tarką lub papierem w celu usunięcia nalotu.

Przygotowanie i nakładanie

Zaprawę przygotowuje się przez wsypanie suchej mieszanki do naczynia z odmierzoną ilością czystej wody i wymieszanie do uzyskania jednolitej konsystencji. Czynność tę należy wykonywać mechanicznie za pomocą wiertarki z mieszadłem. Zaprawa nadaje się do użycia po upływie 5 minut i ponownym wymieszaniu, należy pamiętać żeby do kleju nie dodawać żadnych substancji. Tak przygotowana zaprawa należy wykorzystać w ciągu 1 godziny, po tym czasie następuje wiązanie.

Podczas stosowania kleju do siatki na styropianie i wełnie FP-12B do zatapiania siatki należy na przyklejone płyty izolacji nałożyć klej i wyrównać pacą ząbkowaną równomiernie na całej powierzchni. Następnie przyłożyć siatkę i docisnąć ją pacą, wciskając w warstwę kleju, tak aby siatka była widoczna. Po całkowitym wyschnięciu kleju (minimum 2 dni) można przystąpić do nałożenia właściwego gruntu podtynkowego. Warstwę tynku dekoracyjnego można nanosić najwcześniej po 3 dniach od zatopienia siatki w kleju w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

Podczas pracy z klejem do siatki FP-12B średnio zużywa się od 4 do 6 kg zaprawy na 1m2 płyty.


hydrobud

Top Img back to top