Hydroizolacje

Wciąż zmieniający się rynek budowlany powoduje, że nieustannie mamy do czynienia z coraz to nowszymi rozwiązaniami technologicznymi. W związku z tym od powstających obiektów użyteczności publicznej, mieszkaniowych czy też przemysłowych oczekuje się najwyższej jakości komfortu podczas ich użytkowania. By było to możliwe, należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć wszystkie powierzchnie oraz konstrukcję całego budynku. W tym celu służą hydroizolacje, które wykorzystywane są w celu ochrony wnętrza oraz zewnętrznych elementów konstrukcji budynku przed szkodliwym działaniem wilgoci, wody oraz warunków atmosferycznych. Znajdą je Państwo w ofercie firmy Hydrobud z Kutna.

Hydroizolacje to produkty o różnych właściwościach

Tak jak wspomnieliśmy, hydroizolacje to szereg produktów służących zabezpieczaniu obiektów przed szkodliwym działaniem m.in. wilgoci. W tym gronie możemy wyróżnić wiele różnego rodzaju materiałów, począwszy od folii czy blach, a skończywszy na szerokiej ofercie preparatów. Te drugie znalazły się właśnie w tej kategorii. Przy wyborze odpowiednich preparatów hydroizolacyjnych należy wziąć pod uwagę wiele czynników np. typ przeznaczenia budynków, sposób ich użytkowania, a także stopień zagrożenia wodą oraz wilgocią. W związku z tym opisywane produkty różnią się od siebie odmiennymi właściwościami m.in. skutecznością działania w zależności od wysokości temperatury.

Hydroizolacje w pomieszczeniach mokrych

W każdym budynku istnieją strefy w szczególności narażone na powstawanie zawilgocenia. Należą do nich tzw. Pomieszczenia mokre, czyli pomieszczenia, w których występuje konieczność zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem wody. Należą do nich piwnice, kuchnie, łazienki, toalety, kotłownie czy też pralnie. To w nich w głównej mierze należy zastosować odpowiednie uszczelnienia. Hydroizolacje powinno zastosować się zarówno wewnątrz budynku, jak i na jego elewacji.

Hydroizolacje w asortymencie firmy Hydrobud z Kutna

W ofercie znalazł się szereg preparatów mających za zadanie chronić pomieszczenia mokre oraz pomieszczenia z nimi sąsiadujące. Do tych drugich woda może przenikać zarówno w sposób poziomy, jak i pionowy przez przegrody budowlane, dlatego też niezwykle istotne jest wykonanie stosownych uszczelnień. Wśród oferowanych hydroizolacji do zaproponowania mamy m.in. masy asfaltowo-kauczukowe, emulsje bitumiczno-lateksowe czy też powłoki dyspersyjno-cementowe. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami produktów lub do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego preparatu.

Top Img back to top