Gładzie i grunty

Wykończenie domu lub mieszkania nigdy nie jest prostym zadaniem z uwagi na szeroki wybór materiałów dostępnych na rynku i to niezależnie od tego, czy przeprowadza się gruntowny remont, czy też stawia budynek od podstaw. W każdych okolicznościach chce się osiągnąć ten sam efekt – estetycznie wykończone ściany i sufit bez żadnych ubytków i niedokładności. By jednak zrealizować to założenie, w pierwszej kolejności należy wyposażyć się w produkty, które będą niezwykle przydatne w przygotowaniu podłoża do malowania czy też tapetowania. W ofercie firmy Hydrobud z Kutna (województwo łódzkie) znajdą Państwo bardzo duży wybór chemii budowlanej w postaci gruntów i gładzi.

Gruntowanie to podstawa i nie należy o nim zapominać

Kładzenie gładzi, tapetowanie, malowanie – wszystkie te czynności powinny zostać poprzedzone gruntowaniem odpowiednimi produktami. Proces ten ma kluczowe znaczenie dla efektownego wyglądu powierzchni ścian oraz sufitu. Grunty wzmacniają przyczepność podłoża, sprawiając, że farba nawierzchniowa lepiej się trzyma i nie łuszczy w trakcie eksploatacji. Ponadto użycie tych preparatów ułatwia uzyskanie jednolitej powierzchni bez powstawania smug oraz zacieków. Kolejną zaletą stosowania gruntów jest zmniejszenie chłonności ściany lub sufitu, co przekłada się na mniejsze użycie farby potrzebnej do malowania. Warto również dodać, że wykonanie gruntowania przed tapetowaniem powoduje, że późniejsze usuwanie tapety nie uszkodzi ściany.

Rodzaje gruntów w ofercie firmy Hydrobud z Kutna

W naszym asortymencie spotkają Państwo szeroki wybór produktów gruntujących, które różnią się od siebie właściwościami czy też pojemnością opakowania. Największą popularnością cieszą się grunty uniwersalne, które będą przydatne zarówno do przygotowania ścian zarówno przed malowaniem, jak i tapetowaniem. Jeżeli zależy Państwu na czasie, dobrym wyborem będzie wyposażenie się w ich szybkoschnące odpowiedniki. Takie preparaty mogą schnąć nawet w 15-30 minut, co pozwoli szybciej przejść do kolejnego etapu prac. Ponadto do zaproponowania mamy grunty wzmacniające, hydroizolacyjne czy też specjalistyczne.

Trwałe i idealne wykończenie ścian? Uzyskają je Państwo dzięki gładziom

W starym budownictwie do wykończenia domów i mieszkań na ogół stosowano tynki cementowo-wapienne. To rozwiązanie charakteryzowało się jednak chropowatą fakturą, a po kilku latach eksploatacji można było dostrzec pęknięcia w strukturze. Z tego też powodu powszechnie zaczęto stosować gładzie szpachlowe. Tego typu preparaty zapewniają, jak sama nazwa wskazuje, gładką powierzchnię ścian oraz sufitów, a także zapobiegają gromadzeniu się kurzu w porowatej powierzchni.

Z czego składa się gładź szpachlowa?

Mimo że na rynku możemy wyróżnić kilka rodzajów tego produktu, to najczęściej występującym podstawowym składnikiem w każdym z preparatów jest gips. Stanowi on na ogół materiał wypełniający oraz wiążący. W zależności od wybranego wariantu gładzi w składzie można znaleźć jednak domieszki innych minerałów np. kredy. Ponadto niektóre z preparatów zawierają substancje opróżniające wiązanie, dzięki czemu bez pośpiechu można wykonać prace wykończeniowe.

Szeroka oferta gładzi szpachlowych

Tak jak w przypadku gruntów, przygotowaliśmy bardzo duży wybór gładzi szpachlowych. Obecne w naszej ofercie produkty różnią się m.in. w zakresie właściwości, sposobie nakładania czy też zastosowania. Wśród tej kategorii znajdą Państwo zarówno suche mieszanki, jak i gotowe produkty. W gronie klientów największą popularnością cieszą się tradycyjne gładzie gipsowe, które wyróżniają się wysokim poziomem bieli oraz doskonałą gładkością. Ponadto w asortymencie znajdą Państwo gładzie wapienne lub cementowe, charakteryzujące się dużą trwałością.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą chemii budowlanej firmy Hydrobud z Kutna!

Top Img back to top